Spotkanie pomiędzy Puszcza Niepołomice oraz Gornik Zabrze zakończone wynikiem 2-1 dnia 2023-11-26 11:30 na stadionie Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego

W dniu 26 listopada 2023 roku na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego odbył się mecz Ekstraklasy pomiędzy drużynami Puszcza Niepołomice i Górnik Zabrze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Puszczy Niepołomice 2-1, mimo iż Górnik Zabrze prowadził 1-0 na przerwę.

Puszcza Niepołomice vs Górnik Zabrze - Relacja z Meczu

Spotkanie pomiędzy drużynami Puszcza Niepołomice oraz Górnik Zabrze zakończyło się wynikiem 2-1. Mecz odbył się 26 listopada 2023 roku o godzinie 11:30 na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w ramach 16. kolejki Ekstraklasy.

Sędzią głównym tego starcia był Tomasz Kwiatkowski z Polski. Mecz obfitował w emocje oraz niezapomniane momenty, które z pewnością zapadną w pamięci kibiców obu drużyn na długo.

W pierwszej połowie to goście objęli prowadzenie, gdy Daisuke Yokota zdobył bramkę w 45. minucie. Puszcza Niepołomice do przerwy schodziła ze stratą jednego gola.

Po przerwie gospodarze podjęli zdecydowaną walkę o odrobienie strat. W 54. minucie Piotr Mroziński wyrównał stan meczu po asyście Kamila Zapolnika. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

W 71. minucie to właśnie Kamil Zapolnik stał się bohaterem, zdobywając bramkę dającą prowadzenie Puszczy Niepołomice. Zawodnicy obu drużyn dawali z siebie wszystko, starając się wprowadzić zmiany w wyniku meczu.

Spotkanie nie obyło się bez kartek - Gospodarze otrzymali aż sześć żółtych kartek, natomiast goście z Górnika Zabrze zakończyli mecz z jedną żółtą kartką dla Filipe Nascimento. Czerwonych kartek nie było.

Następne mecze dla Puszczy Niepołomice to starcia z Piastem Gliwice, Widzewem Łódź oraz Jagiellonią, natomiast Górnik Zabrze zmierzy się z Pogonią Szczecin oraz Radomiakiem Radom.