Spotkanie Gornik Zabrze kontra Slask Wroclaw zakończone wynikiem 2-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Górnik Zabrze i Śląsk Wrocław przyniósł zwycięstwo gospodarzom, którzy pokonali rywali 2-0. Spotkanie odbyło się na Stadionie im. Ernesta Pohla w ramach 28. kolejki Ekstraklasy. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Górnika 1-0, a ostateczny rezultat ustalony został po drugiej połowie.

Ekstraklasa: Górnik Zabrze kontra Śląsk Wrocław - Emocjonujący pojedynek na Stadionie im. Ernesta Pohla

Dzisiaj na Stadionie im. Ernesta Pohla odbył się mecz pomiędzy drużynami Górnik Zabrze a Śląsk Wrocław. Emocje sięgały zenitu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska, śledząc zmagania swoich ulubieńców.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:30, a na murawie zagościł Szymon Marciniak, polski arbitraż odpowiadał za sprawiedliwe rozstrzygnięcia w trakcie meczu.

Pierwsza połowa była pełna zaciętych pojedynków, jednak to Górnik Zabrze wyszedł na prowadzenie. W 40. minucie Kamil Lukoszek strzelił bramkę na 1-0 po asyście Damiana Rasaka.

Po przerwie obie drużyny powróciły na boisko z jeszcze większą determinacją. Mimo starań Śląska Wrocław, to ponownie Kamil Lukoszek okazał się bohaterem, zdobywając drugiego gola dla Górnika w 85. minucie. Tym razem asystę zanotował Lawrence Ennali.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki z Górnika Zabrze w 38. minucie, natomiast dla gości Peter Pokorný w 81. minucie oraz Matías Nahuel w ostatnich momentach meczu, dokładnie w 90. minucie.

Na czerwoną kartkę nie zdecydował się żaden z arbitrów, co świadczy o zaciętej, ale fair walce na boisku.

Po tym zwycięstwie Górnik Zabrze ma przed sobą trudne starcia z Rakowem Częstochowa, ŁKS Łódź oraz Cracovią Kraków. Śląsk Wrocław natomiast zmierzy się z Legią Warszawa, Ruchem Chorzów oraz ponownie z ŁKS Łódź.