Spotkanie Gornik Zabrze kontra Legia Warszawa zakończone wynikiem 1-3 dnia 2024-04-01 18:00

W sobotni wieczór na Stadionie im. Ernesta Pohla w ramach 26. kolejki Ekstraklasy doszło do starcia pomiędzy drużynami Gornik Zabrze i Legią Warszawa. Ostatecznie to warszawski zespół wygrał ten pojedynek, pokonując gospodarzy 3:1. Mecz rozegrany został dokładnie tydzień temu, 1 kwietnia o godzinie 18:00, a wynik na przerwę wskazywał na minimalną przewagę Legii 1:0.

Relacja z meczu Gornik Zabrze - Legia Warszawa

W sobotni wieczór na Stadionie im. Ernesta Pohla odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Gornik Zabrze i Legia Warszawa. Gospodarze mieli okazję zmierzyć się z jednym z czołowych zespołów Ekstraklasy. Sędzią głównym meczu był Jarosław Przybył. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn głośno dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niezapomniany klimat.

Początek meczu był zacięty, obie drużyny starały się narzucić swoje warunki gry. Legia Warszawa szybko objęła prowadzenie po bramce strzelonej przez J. Elitima po asyście T. Pekharta w 42. minucie. Wynik do przerwy wynosił 0-1 na korzyść gości.

W drugiej połowie gospodarze nie zamierzali się poddawać. Lawrence Ennali w 61. minucie wyrównał stan meczu na 1-1, dając nadzieję kibicom Gornika Zabrze na odwrócenie losów spotkania. Niestety, Legia Warszawa szybko odpowiedziała bramką B. Kapustki w 68. minucie, odzyskując prowadzenie.

Ostateczny cios dla Gornika Zabrze zadał Josué, który ustalił wynik meczu na 1-3 na korzyść Legii Warszawa strzelając w 75. minucie po asyście Marca Guala. Mimo starań, gospodarze nie zdołali odrobić straty, a goście wywalczyli cenne trzy punkty.

W trakcie meczu żółte kartki otrzymali Lawrence Ennali z Gornika Zabrze oraz Rafał Augustyniak, Radovan Pankov i Steve Kapuadi z Legii Warszawa. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Po tym spotkaniu Gornik Zabrze zmierzy się kolejno z Zaglebie Lubin, Slask Wroclaw i Raków Częstochowa, natomiast Legia Warszawa czekają mecze z Rakowem Częstochową, Slaskiem Wroclaw oraz Stalą Mielec. Mecz pełen emocji i zwrotów akcji na pewno zapadnie w pamięci kibiców obu drużyn.