Na obiekcie Stadion im. Ernesta Pohla dnia 2024-02-19 18:00 odbyło się spotkanie Gornik Zabrze - Korona Kielce zakończone wynikiem 3-1

W dniu 19 lutego 2024 roku na Stadionie im. Ernesta Pohla doszło do starcia pomiędzy drużynami Gornik Zabrze i Korona Kielce w ramach 21. kolejki Ekstraklasy. Mecz zakończył się zwycięstwem Gornika Zabrze 3-1, przy prowadzeniu 2-0 dla gospodarzy na przerwę. Wydarzenia z tego spotkania zapadną na długo w pamięci kibiców obu drużyn.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej

Mecz pomiędzy drużynami Górnik Zabrze i Korona Kielce odbył się na Stadionie im. Ernesta Pohla o godzinie 18:00. Sędzią głównym spotkania był Tomasz Kwiatkowski z Polski.

Sprawozdanie z meczu

Zapowiadało się emocjonujące starcie na murawie, a kibice zgromadzeni na Stadionie im. Ernesta Pohla nie zawiedli. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego, obie drużyny ruszyły do ataku, chcąc zdobyć kontrolę nad meczem.

W 35. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie! Dominik Zator wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 1-0 dla Górnika Zabrze. Atmosfera na stadionie gwałtownie wzrosła, a kibice wręcz eksplodowali radością.

Cztery minuty później, w 39. minucie, Sebastian Musiolik podwyższa wynik na 2-0 dla Górnika. Korona Kielce próbowała odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była nie do sforsowania przed przerwą.

Po zmianie stron goście zaczęli naciskać bardziej intensywnie, co w 68. minucie zaowocowało bramką. Egor Shikavka skutecznie przelobował bramkarza Górnika, zmniejszając prowadzenie do 2-1. Czyżby nadeszła chwila odwrotu?

Jednak to Górnik Zabrze nie zamierzał się poddawać. W 76. minucie Adrian Kaprálik ustalił wynik na 3-1, dając swojej drużynie przewagę, której nie oddał do końca meczu.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść Górnika Zabrze. Kielczanie walczyli dzielnie, ale skuteczność strzelecka gospodarzy okazała się kluczowa. Po meczu obie drużyny mogą być zadowolone z prezentowanej przez siebie gry.

Żółte kartki zostały pokazane Borisowi Sekulićowi (47') oraz Adrianowi Kaprálikowi (78') z Górnika Zabrze.

Następne spotkania w ligowych rozgrywkach dla Górnika Zabrze to konfrontacje z Jagiellonią, Lechem Poznań oraz Ruchem Chorzów. Natomiast Korona Kielce zmierzy się z Jagiellonią, Zagłębiem Lubin oraz Cracovią Kraków. Emocje towarzyszyć nam będą dalej!