Gornik Zabrze vs Warta Poznań, wynik spotkania 3-0

W minioną środę, na Stadionie im. Ernesta Pohla, odbył się mecz pomiędzy drużynami Gornik Zabrze i Warta Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0 na korzyść Gornika. Już w pierwszej połowie Gornik objął prowadzenie, które utrzymał do końcowego gwizdka. Mecz ten miał miejsce w ramach 19. kolejki Ekstraklasy i przyciągnął uwagę licznie zgromadzonej publiczności.

Mecz pomiędzy drużynami: Gornik Zabrze vs Warta Poznań

Data i godzina meczu: 15 grudnia 2023, godzina 17:00
Liga: Ekstraklasa, kolejka 19
Miejsce rozgrywki: Stadion im. Ernesta Pohla
Sędzia: Wojciech Myc

Sprawozdanie z meczu

Na Stadionie im. Ernesta Pohla odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy Gornikiem Zabrze a Wartą Poznań. Gospodarze zdominowali spotkanie i zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo z wynikiem 3-0. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz.

Gornik Zabrze wyszedł na prowadzenie w 28. minucie, gdy Daisuke Yokota skutecznie wykorzystał sytuację po asyście A. Kaprálika. Wynik do przerwy wynosił 1-0 na korzyść gospodarzy. Po wznowieniu gry to właśnie Kaprálik zdobył bramkę w 47. minucie, a asystował mu Yokota, powiększając prowadzenie drużyny gospodarzy. W doliczonym czasie gry, Ł. Podolski ustalił wynik meczu na 3-0, wykorzystując asystę Filipe Nascimento.

Gospodarze zebrały w sumie 4 żółte kartki, w tym jedna dla Yokoty, któremu udało się zdobyć bramkę. Warta Poznań otrzymała jedną żółtą kartkę, którą zgarnął B. Țîru. Czerwone kartki nie zostały przyznane żadnej z drużyn.

Następne mecze dla Gornika Zabrze to starcia z Piastem Gliwice, Koroną Kielce oraz Widzewem Łódź. Warta Poznań zmierzy się natomiast z Rakowem Częstochowa oraz Ruchem Chorzów.