Mecz pomiędzy Radomiak Radom oraz Gornik Zabrze dnia 2023-12-09 14:00 - 1-1

Dzisiaj na Stadionie im. Braci Czachorów odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Radomiak Radom i Górnik Zabrze. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a wynik ten utrzymywał się także na przerwę. Mecz należał do 18. kolejki Ekstraklasy i odbył się 9 grudnia 2023 roku o godzinie 14:00.

Mecz pomiędzy drużynami: Radomiak Radom (Gospodarz) przeciwko Gornik Zabrze (Goście)

Czerwone kartki Goście:

Następne mecze dla Radomiak Radom: Lech Poznan, Cracovia Krakow, Pogon Szczecin.

Następne mecze dla Gornik Zabrze: Warta Poznań, Piast Gliwice, Korona Kielce.

Sprawozdanie z meczu

Emocje sięgały zenitu na Stadionie im. Braci Czachorów, gdzie Radomiak Radom podejmował Górnik Zabrze w 18. kolejce Ekstraklasy. Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją, ale to goście zaskoczyli ich szybkim golem. W 19. minucie L. Ennali wpisał się na listę strzelców, wykorzystując asystę A. Kaprálika i dając prowadzenie Górnikowi. Radomiak nie zamierzał jednak ustępować i szybko znalazł sposób na odwrócenie losów meczu. W 44. minucie Raphael Rossi, z pomocą R. Wolskiego, doprowadził do wyrównania, co sprawiło, że emocje sięgnęły zenitu zarówno na boisku, jak i wśród kibiców.

Mecz był pełen zaciętych pojedynków, co potwierdzają żółte kartki, które sypały się na obie drużyny jak jesienne liście. Luizão, Michał Kaput i Raphael Rossi z Radomiaka otrzymali upomnienia, podobnie jak Norbert Barczak, Michal Siplak, Rafał Janicki i Dani Pacheco z Górnika. Jednak to Barczak musiał opuścić boisko już w 51. minucie po drugiej żółtej kartce, co zaważyło na grze jego drużyny.

Mimo zaciętej walki żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki w drugiej połowie, co ostatecznie zaowocowało remisem 1-1. Radomiak Radom zagrał z determinacją, ale Górnik Zabrze nie poddał się mimo osłabienia. Emocje sięgnęły zenitu na Stadionie im. Braci Czachorów, a kibice mogli cieszyć się z widowiska, które dostarczyło pełnej dawki futbolowych emocji.