Stal Mielec - Gornik Zabrze, wynik spotkania: 2-1

W emocjonującym spotkaniu ligowym Ekstraklasy drużyna Stal Mielec pokonała Gornik Zabrze wynikiem 2-1 na własnym stadionie. Mecz odbył się 12 listopada 2023 roku o godzinie 11:30 na Stadionie Miejskim w Mielcu. Po wyrównanej pierwszej połowie, w której obie drużyny zdobyły po jednym golu, Stal Mielec zdołała wyjść na prowadzenie w drugiej części meczu i utrzymać go do ostatniego gwizdka sędziego. Był to 15. mecz ligowy w sezonie dla obu drużyn.

Relacja z meczu: Stal Mielec vs Gornik Zabrze

Mecz pomiędzy drużynami Stal Mielec i Gornik Zabrze odbył się na Stadionie Miejskim w Mielcu w ramach 15. kolejki Ekstraklasy.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 9. minucie Gornik Zabrze objął prowadzenie za sprawą bramki Szymona Czyża, który wykorzystał asystę Sebastiana Musiolika. Jednak Stal Mielec odpowiedziała szybko, bo już w 15. minucie Mateusz Matras doprowadził do wyrównania po asyście Krystiana Getingera. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1, a obie drużyny miały swoje okazje, by zmienić rezultat.

W drugiej połowie to Stal Mielec objęła prowadzenie. W 51. minucie to właśnie Krystian Getinger asystował przy bramce Ilia Shkurina, który ustalił wynik na 2-1 dla gospodarzy. Niestety, emocje nie skończyły się na boisku, ponieważ w 55. minucie zawodnik Stal Mielec, Bert Esselink, otrzymał czerwoną kartkę, co naruszyło płynność gry.

Sędzia Jarosław Przybył, który prowadził to spotkanie, miał pełne ręce roboty, szczególnie ze względu na emocje panujące na boisku. Mecz był zacięty, a zawodnicy obu drużyn stawiali twarde warunki. Ostatecznie, po zaciętej walce, Stal Mielec sięgnęła po zwycięstwo 2-1 nad Górnikiem Zabrze.

Następne mecze dla Stal Mielec to starcia z Pogonią Szczecin, ŁKS Łódź oraz Widzewem Łódź, natomiast Górnik Zabrze zagra z Puszczą Niepołomice, Pogonią Szczecin i ponownie Pogonią w nadchodzących spotkaniach.